واریس در دوران بارداری

نوشته شده توسط محیاطب 2014/09/15 12:06:26 5 نظرات خرید,کالاهای جدید,

واریس در دوران بارداری

 

برای پیشگیری از شدت یافتن بیماری واریس می توان اقداماتی کرد. ابتلا به واریس دلایل مختلفی دارد. عواملی که احتمال ابتلا به واریس را افزایش می‌دهد عبارتند از سن، سابقه خانوادگی، جنس مونث، بارداری، چاقی، جایگزینی هورمونی یا جلوگیری از بارداری، نشستن یا ایستادن طولانی مدت و غیره.  بارداری یکی از اصلی‌ترین دلایل واریس است.

مطالعات نشان می‌دهند که زنان بعلت تأثیرات هورمونی خصوصا در دوران بارداری یا یائسگی ، بیشتر از مردان در معرض ابتلا به واریس هستند. محققان بر این باورند که هورمون‌های غالب زنان باعث رها شدن مکرر رگ‌ها شده و احتمال نشت خون را، مخصوصاً در ایام بارداری، بلوغ، مصرف قرص‌های ضد بارداری یا در زمان نزدیک به یائسگی افزایش می‌دهد. زنان باردار همچنین مقدار زیادی خون برای پشتیبانی از جنین در حال رشد تولید می‌کنند و به همین دلیل، چون در زمان بارداری، باید بر نیروی جاذبه و فشار جنین غلبه کنند، احتمال نشت خون در پاها یا نزدیک به شکم آنها بیشتر است.

امکان دارد پزشک، استفاده از جوراب‌های واریس را در مدت بارداری به شما توصیه کند. جوراب‌های واریس در سایزهای مختلف و با فشارهای متفاوت قابل تهیه هستند. توصیه می‌شود که اکثر افراد مبتلا به واریس از جوراب‌های کلاس 1 (فشار کم) یا کلاس دو (فشار متوسط) استفاده کنند.